З нього вийшов би чудовий монстр у фантастичній стрічці про світ інтимних подробиць жіночого життя. Великий і жахливий ПМС, неминучий та непоборний, раз на місяць перемелює наші слабкі тіла своїми щелепами, щоб ми потім відродилися і усе почалося спочатку.
Бррр. Але чи не занадто ми його драматизуємо, цей передменструальний синдром? А це як кому пощастило. За статистикою, передменструальні симптоми є у більш як 80% жінок, але ступінь важкості у них різний. Комусь реально зле, а хтось страждає скоріш із жіночої солідарності.
Що є причиною ПМС?
За кілька днів до завершення циклу, тобто до «цих» днів, організм розуміє, що вагітність не наступила, і оновлюється, щоб запустити новий цикл готовності. Змінюється гормональний, психологічний і багато інших бекграундів, і нас викидає зі звичної колії.
Можна брати відгул?
Заздалегідь — точно ні. За ознаки ПМС можна легко прийняти наслідки недосипання, хронічної втоми і такого собі нездорового іншого. А потім дивуватися, чого це воно не проходить. Уважно слідкуй за собою і у жодному разі не настроюйся на те, що має бути погано.
Як розпізнати ПМС
У тебе дійсно ПМС чи просто так зірки незручно стали? Для початку треба знати, про які дні циклу йдеться. А для цього потрібний персональний календар, який варто вести незалежно від того, сильно проявляються симптоми чи ні. В інтернеті ти знайдеш багато додатків, пробуй різні, доки не знайдеш найзручніший для себе.
Подолати негідника
Синдроми ПМС можуть бути дуже різними: головний біль, дратливість, біль у шлунку, запаморочення, сонливість, плаксивість, депресія. Рефлекторне солодке і тим більше нікотин не врятують, вони взагалі вміють лише створювати проблеми, причому серйозні. Щоб мінімізувати симптоми ПМС, є способи значно здоровіші та ефективніші:
-
Спорт. По-перше, це корисно. Так ти триматимеш організм в тонусі і почуватимеш себе краще. По-друге, фізична активність збільшує виділення прогестолу, нестача якого і призводить до дискомфорту та больових відчуттів. По-третє, це чудово відволікає від думок про зайве солодке і таке некорисне інше.
-
Здорова їжа. Їсти потрібно, і стільки, скільки треба. Овочі, фрукти, пластівці, риба, каші (клітковина нам знадобиться) – наше все. Не забувай про сухофрукти, там багато смачненького. Загалом, маленькі порції частіше кращі, ніж великі зрідка. Класика, але ж вона працює! Проте, одне тістечко чи шоколадка ще нікому не зашкодили. Пильнуй баланс.
- Масаж. Класний (ще й приємний) спосіб розслабитися і стабілізувати роботу нервової системи.
- Медитація. Ще й думки очищує. Рекомендуємо!
- Хобі. Ти й не помітиш, як біль посунеться на другий план, адже в тебе є дещо цікавіше.
- Ліки. Біль сигналізує, що щось не так, на цьому його функції вичерпуються, отже і терпіти сенсу немає. Порадься з лікарем, які саме знеболюючі тобі підійдуть.
- Та і в цілому, якщо ПМС чи будь-що у сфері суто жіночого здоров'я для тебе становить проблему, найперший спосіб її усунення — знайти толкового гінеколога. Ми знаємо все, що ти нам зараз скажеш. Але лікувати запущені хвороби довше і дорожче.
Ти й не помітиш, як біль посунеться на другий план. Адже в тебе є дещо цікавіше.
Отже, ПМСе, начувайся. Ми ще подивимося, хто кого. Хоча що тут дивитися.